Filmai, kurie pakeis jūsų požiūrį į gyvenimą

Plačią prasmę tepusi tema „Filmai, kurie pakeis jūsų požiūrį į gyvenimą“ neabejotinai kelia aukštuosius lūkesčius. Taigi, ar yra tokie filmai, kurie tikrai pakeis žmogaus požiūrį į gyvenimą ir kai pasakoja ne tik istorijas apie kitus žmones, bet ir išmokina ką nors apie save patį?

Pirmiausia, reikia paminėti „The Pursuit of Happyness“ (2006), kuriame Will Smitho vaidmuo iš tiesų įsimena. Filmas pasakoja apie JAV finansų analitiką, iš pradžių turintį ūkio sunkumų, tačiau atkakliai ir beveik iki galvos nubrėžtos linijos siekiantį sukurti gerą gyvenimą sau ir savo mažylėi. Viduriniosios klasės idealams atitinkantis žmogus patenkina savo būtiniausias poreikius prisirišdamas prie darbo ir atsisakydamas kt. nereikšmingų dalykų. Svarbi yra paslaptis, primenanti, kad tikrai troškant ką nors pasiekti, svarbiausia yra atkaklius darbas ir nepaklusnumas tarpusavyje derinant pagrindą, kuris reikalauja pastangų ir sąlyginai atsiaurėjusios gyvensenos.

Keliant šiuolaikinio kino klasiką, būtina paminėti „Schindlerio sąrašas“ (1993), vadinamą „Laikrodis su sidabringu mazgu“. Šiame filme yra vaizduojama antrasis pasaulinis karas, tačiau tai nėra paprasčiausi karinis filmas. Jis pasakojamas iš kilmingo lietuvio Oskaro Šindlerio perspektyvos, kuris išgelbėjo tūkstančius žydų, turėdamas pakankamai kryžiaus pramogų, koneistų ir ūkio pastato-stovyklų, kad galėtų išnaudoti naštą. Tai yra filmas apie taiką. Tai yra nuostabus geras filmas, turintis įtakos žmogui susidurti su savo morale ir kūrybine siela, be to, jis tarnauja kaip priminimas. Pasakoti, lieka kažkas geriausiai šioje vietoje. Lemtingas momento pasirinkimas tuos, kurie padeda išeiti, prieš prarasdami gyvybiškai svarbias detalės, reikalingas gyvybei. Šis kyšiovalių vaidmuo neatsiejamas nuo turbūt kito svarbaus dalyko - sulaikytų žydų išsivadavimo iš tuštumos ir kančių.

Kitas filmas yra „Forrest Gumpas“ (1994), kuriame žiūrovei susipažinama su žmogumi, kuriam niekas nebuvo numatyta – beveik atkakliam, intelektualiam sergančiam savo IQ ir vaikystės negalia, tačiau už kiekvieno pasiteisinimo stovi neįtikėtinai stiprios noras padaryti teisingus ir gerus dalykus. Kita vertus, šis filmas rodo, kad ką nors pasiekti gyvenime reiškia nesibodyti praeities, juo labiau tada, kai praeitis yra kartais nepranašes apie ateitį ir ateina kam nors kitam išmokti pamatęs pradžią. Be to, filmas aiškina, kad gyvenimo iššūkiai nėra tiesiog mokslo reikalas. Labai daug kas priklauso nuo indėlių iš jūsų aplinkos, o kaip ir ką jūs padarysite.

Apibendrindami galime teigti, kad geri filmai gali pakeisti mūsų požiūrį į gyvenimą, tačiau tai gali pasiekti tik tada, kai mes esame linkę mokytis iš jų. Filmai padeda atrasti paprastas tiesas, parodyti neribotas galimybes, parodyti tikrą gyvenimo prasmę ir nurodyti kryptis, kaip keliu. Jiems verta skirti laiko.