Filmų klasifikacija: kas yra geriausi filmai ir kodėl?

Filmų pasaulyje klasifikacija yra svarbi tema, nes padeda mums suprasti, kokius filmai yra geriausi ir kodėl. Nors kiekvienas žmogus gali turėti savo nuomonę, ką laiko geru filmu, egzistuoja tam tikri standartai ir kriterijai, kuriuos naudoja kritikai, akademikai ir didžiosios kino industrijos kompanijos. Šiame straipsnyje aptarsime, kokius kriterijus naudoja šie klasifikatoriai, kad nustatytų geriausius filmus.

Pirma, filmų klasifikacija dažnai grindžiama kriterijų, susijusių su techniniais aspektais, pavyzdžiui, režisuojančiojo ir operatoriaus darbu. Geriame filme ši funkcija privalo būti nuosekliai ir kokybiškai įgyvendinama. Tai reiškia, kad filmo kadrai turi būti skaidrūs, gerai surežisuoti, o vizualinis stilius ir tonas turi būti derinami su pasakojimo atmosfera. Darbo kalnakasių darbo metu turėtų būti vertinamas filmo scenarijus, įvairūs kontrastai, dailus cinematografinis įdomumas ir, žinoma, puikios aktorių ir filmuotojų padarytos sąveikos.

Antra, klasifikacija grindžiama įvairiais žanrais. Tam tikrai gerai įgyvendintos fantastikos ir siaubo filmai, pavyzdžiui, „Aliens“ ar „The Thing“, atskiras žanras. Drama ir trileris yra kiti žanrai - čia vertinamas gilesnis, emocinis filmų turinys. Komedija ir animaciniai filmai, nors kartais nėra vertinami kaip rimti kūriniai, taip pat turi savo vietą filmų klasifikacijoje.

Trečia, filmų klasifikacija taip pat remiasi aktoriaus sugebėjimais, jo talentu ir patirtimi. Geri aktoriai turi gebėti suvokti ir išgyventi savo vaidmenį, perteikti emocijas ir pademonstruoti galingus aktorinius įgūdžius. Puikus aktorinis pasirodymas yra galutinis filmų kokybės lemiamas faktorius.

Ketvirta, filmų klasifikacija taip pat atsižvelgia į vartotojų, kritikų ir profesionaliųjų grupei atsiliepimus. Kritikų teigiami apžvalgos rodo, kad filmas nusipelno dėmesio ir atkreipia dėmesį į svarbius klausimus. Jei manytumėte, kad konkrečiame filme yra kas nors, o kritikas teigia tai pat, dažniausiai tai reiškia, kad to faktiškai yra. Daugybė gerų filmų, kuriuos žmonės matė ir vertino savo laiku yra subalansuoti kritikų ir žiūrovų apžvalgomis.

Visi šie kriterijai yra svarbūs vertinant, kas yra geriausi filmai. Aišku, kai kurie filmai gali ne visiems patikti, tačiau klasifikacijos padeda atskleisti pagrindinius savybius, kad galėtumėte patys nuspręsti, kuris filmas yra vertas Jūsų laiko ir dėmesio.

Vienas pavyzdys - filmas „The Godfather“. Jo režisierius, Francis Ford Coppola, įkūnijo filmo kaip meno darbo apraišką puikiai suvaldysiančius kriterijus: nuo įspūdingos filmuotojų darbo į kiekvieną detalių dėmesio (įskaitant maisto gaminimo scenas), aktoriai įdomiai suvaidino Kryminalo-siaubo žanro stiliaus ir dramos scenarijus ir ypač pagyvino savo vaidmuo tokiu gyvenimo patyrimu, kuris susitikimuose tarp galingų šeimų ir įtakingos bendruomenės žaidžia kortomis. Į tai prisideda kartais skuminčios padarytos balsų spalvos, tačiau taip pat padidinamas įspūdžio ir įtemptumo efektas, kad tappimo aukos geriau veiksmus atitartų.

Kitas pavyzdys yra „Shakespeare in Love“. Tai yra filmas, kuris vertinamas dėl jo vaizduotingo, smalsaus ir iš kitokio laiko taško nustatymu, suteikiant jį didžiausiai vietos kokybė. Šio filmo veidrodžiais tampa istorinių epų dramaturgija, teatrinių pasirodymų kultūros ir visuomenės dramos procesas. Ekranizuojant šią draminę istoriją, kur dramaturgas Williamas Shakespeare'is svarstomas ir interakcijuose su daugeliu savo kūrinių personažų - akivaizdžiai pademonstruojama menininkų ir miesto gyventojų pasirinkimas, asmeninė drąsa ir sistemos pažeidimai.

Visi šie kriterijai gali turėti skirtingą svorį kalbant apie geriausius filmus ir, kaip minėjome, kiekvienas žmogus savo interakcijai su filmu turi savo nuomonę. Bet nepaisant to, neabejotina, kad klasifikavimas suteikia mums aiškesnį supratimą apie filmus, kurie pasiekią aukštą kokybę ir kurie galbūt neturi tos kokybės. Galbūt žinant šių standartų skyrius, turėjote galimybę suprasti, ar tai filmas, kurį norite pažiūrėti savo laisvalaikiu, ar ne.