Geriausių filmų top-10 ir jų vertinimas

Filmų industrijos pasaulyje kasmet gimsta daugybė filmų įvairiomis temomis, žanrais ir įvairia stilistika, o tai reiškia, kad kalbėti apie geriausius filmus yra itin sunku. Tačiau šiandien aš noriu jums pristatyti savo geriausių filmų top-10, atsižvelgiant į mano nuomonę ir kitų kino ekspertų vertinimus.

1. „Mėnulio šviesa“ (2009 m.) – šis fantastinis romantinis filmas sukuriajo išskirtinę įspūdžius ir supurtė dvasią visiems, kurie jį žiūrėjo. Jame susilieja nuostabus siužetas, režisieriaus darbas, kino operatoriaus talentas ir puikios aktorų žaidimo pasirinkimas, taip pat gerai sugalvotas scenarijus.

2. „Puikybė ir prietarai“ (2005 m.) – jis padarė revoliuciją aktorių pasirinkime, o Joahnas Gert skoningas pasirinkimas sukūrė ambicingą filmą, kuriame svarbiausia yra aktorystė, o ne efektai.

3. „V for Vendetta“ (2006 m.) – ši filosizinė ir politinė veiksmo tema turinti fantastinė vaizduotė sugebėjo daugeliui perteikti daugybę vaizdinės medžiagos ir kuriamas vaizdo efektų, kurie vis dar kelia džiugesį ne tik man, bet ir kitiems revoliucionieriams.

4. „Kilmingasis“ (2014 m.) – jis asmens visuomenėje būtų sukėlęs ir anksčiau. Įsimintinai puiki aktorystė ir akcentai, padedantys giliau susipažinti su mafijos pasauliu, stiprūs moraliniai priespūdžiai bei idėjas.

5. „Fargo“ (1996 m.) – šių filmų sąrašas kiekvienam žiūrovui yra subalansuotas, o tai reiškia, kad čia tikrai nepyktum turinio, veiksmo ar aktorystės. „Fargo“ yra tikras kultūrinis fenomenas, pasirinkta kukli, tyli ir paprasta aplinkos vaizdų stilius. Įamžinta mokslinės fantastikos genre ir netikėtybių miško jungiamas su emocijų formavimu ir laukimu.

6. „Grotuvas“ (2012 m.) – jis paveikė ne tik kiną, bet ir mūsų kasdienybę. Šio filmo akcentuose apsigauti yra sunku, o jo tematika veikia kaip antidepresantai. „Grotuvas“ pasirinko kaukolę, grojamos cigarečios ir kai kuriuos kaip sakė kritikai, emocionaliausius prakaituojančius vaizdus.

7. „The Shawshank Redemption“ (1994 m.) – jis yra vienas iš geriausiai vertintų filmų kino istorijoje. Šis filmas nukopėliavo ir padėjo surasti savo vietą kino menėje. Tai atlieka režisierius Frankas Darabontas ir kūrėjas Stephenas Kingas šio filmo siužetą tvarkydami iš visų kartų giminių. Šiame filme randame tikruosius teigiamų emocijų gerbėjus, skatinančius tikėti gerumu ir dorybiu.

8. „Inception“ (2010 m.) – jis šokiravo kinų kultūrą ir vėl atsirado moderninis kino stilius, kurioje siužetinės linijos jungiasi ne tik vizualiniu ar pan. Tai yra tema sukelianti mąstymą, klausimą ir papildomą diskusiją, kuri liks vis labiau svarbi kiekvienais metais.

9. „Avengers: Endgame“ (2019 m.) – jis padarė kiną visiems pasauliui žemės rutulį ir subalansavo tarp tikrosios visatos ir superžvaigždučių pasaulių. Šiame filme randame tikrą kompleksiškumą, kuris pradeda pasirodyti nuo pat pirmojo akto pradžios.

10. „Forrest Gump“ (1994 m.) – jis priklauso tarp geriausių filmų visuose laikose. Tai posakis apie gyvenimo kelionę, kurioje reikia įgyti stabilizatorių ir už dujučių pasijusti ryžtu, kad įveiktumėte visus dėmesio ir uždarymų, kuriuos pasireiškia ieškome būdų tobulėti ir padėti kitiems.

Šie geriausių filmų pasirinkimai pateikti ne kaip autoritetinga patarimas, kad verta žiūrėti, o kaip siūlomas dar vienas kelias norint susipažinti su daug giluminio ir išmanančio kino. Nekyla jokių abejonių, kad kiekvieno žiūrovo skonį ir lūkesčius galima protrūkiuoti, bet mano asmeninis pasirinkimas tokiu man būduovertinamas.