Kurios kinematografijos industrijos yra lyderės pasaulyje?

Kinematografijos industrijos yra viena didžiausių ir svarbiausių pasaulio pramonės šakų, kadangi skirtingose pasaulio šalyse įsikūrusios industrijos gali kurti ne tik laukiamus filmus ir kitas kūrybines pramogas, bet ir prisidėti prie ekonominių bei kultūrinių aspektų vystymosi. Tačiau ne visos kinematografijos industrijos yra lyderės pasaulyje – kai kurios iš jų ieško savo vietos rinkoje, tuo tarpu kitos sugebėjo nugalėti stambių konkurentų ir tapo svarbiausiais pasaulyje.

Vakarų pasaulis, ypač Jungtinės Amerikos Valstijos, iki šiol laikomos didžiausiomis ir geriausiomis pasaulyje kinematografijos industrijomis. Holivudo produkcija yra žinoma visame pasaulyje, o JAV kino industrijos palyginimas su kitomis šalimis yra tiesiog nerealus. Didžiulė kino pramone leidžia Amerikos filmų kūrėjams ir režisieriams įgyvendinti net sunkiausius projektus, sukurti aukščiausios kokybės filmus, rengti didžiulius spektaklius ir pasiekti milžinišką auditoriją ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Įdomu tai, kad JAV turi tris didžiausius kino studijų kompleksus – „Warner Bros“, „Universal Studios“ ir „Walt Disney Studios“. Dėl to kino industrija yra visų pirma JAV ekonominėje sistemoje, kas patvirtina jos vertę visai amerikiečių visuomenei.

Kita vertus, Kinijos kino pramonė yra labai sparčiai auganti pramonė, kurios vertė nuolat auga. Kinijai pavyko atsilaikyti ir užkariauti vietą pasaulyje. Per paskutinį dešimtmetį Kinija sukūrė nemažai populiarių filmų, kuriuos vertę pasirinko ne tik vietinese rinkose bet ir visame pasaulyje. Kaip ir JAV, Kinijo turi savo tašką kuri rampa atsiradimą šios produkcijos. Šios industrijos eksponentas yra „China Film Group“, būtent ši bendrovė kaupia ir organizuoja šios pramonės veiklą.

Kitos svarbios ir galingos kinematografijos industrijos yra Indija ir Prancūzija. Indija turi tokia pat sunkumų kaip ir Kinija, kadangi industrijos ryšiai yra labai stiprios ir tai šiaip patrauklu Pritaikant senus filme režimo modelius, ši šalis sukūrė ir sukurią produktą, kuris patyrė paklausą ne tik Indijoje, bet ir užsienio rinkose. Kino pramonei sudaro 2% Indijos BVP ir užima 5-ąją vietą pagal vertę pasaulyje. Prancūzija, be kita ko, yra vienintelė šalis, kurioje filmų kūrimas skatinamas ir palaikomas. Turi išskirtinę projektų rengimo bei kūrybos sistemą galingas industrijos ryšius, turtingą kultūros paveldą ir gerai mokančius savo kūrėjus, dėl to atsiranda daug filmų dalyvaujantys didžiuose festivaliuose ir konkursuose.

Pagal skaičius ir kūrybinius svarstyklius, be abejonės, JAV yra lyderiaujanti pasaulyje kinematografijos industrija. Būdamas pagrindinis filmų kūrimo ir rengimo centras, JAV gali išlaikyti savo vairo ir vesti tarptautinę rinką. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į nežymius kino pramonės veikėjus, kuriems tai tik pradžia realybėje. Šiomis dienomis Kinijai taip pat sekasi pasiekti savo tikslus ir augti, kad ir kaip tai buvo sunku pradžioje, produktyvi ir vystanti Kinijos ekonomiką. Ir, žinoma, Indija ir Prancųzija, per kurią filmų kūrimas tampa tikrai kūrybinis ir intriguojantis. Yra daug kitų šalių su savo kino pramone, tačiau visi žino, kad jos dar yra netoli lyderių. Šiame pasaulyje visi kovoja dėl savo vietos ir vietos kinoje, todėl naujovės ir originalumo yra labai svarbios.